سایت حفاظت از لاک پشت ها

لاک پشت ها برای تخمگذاری، شب هنگام به سواحل ماسه ای می آیند و به کمک باله های عقبی لانه ای به عمق تقریبی 35 سانتی متر حفر می کنند و سپس روی آن را با ماسه می پوشانند. تخمگذاری لاک پشت های عقابی از اواخر اسفند ماه تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد، لاک پشت های عقابی حدودا 50 تا 60 روز پس از تخم گذاری سر از تخم بیرون می آورند و با زحمت فراوان خود را از بین ماسه ها بیرون کشیده و به کمک نور منعکس شده از سطح دریا راه را پیدا کرده و به سمت دریا می روند. با توجه به اینکه هر ساله تعدادی از لاک پشت های عقابی و پشت چرمی برای تخم گذاری به سواحل کیش می آیند، اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش محوطه ای که بیشترین تردد را برای تخم گذاری لاک پشت ها دارد را محصور کرده و از این سایت بسیار مراقبت می شود. سایت حفاظت از لاک پشتها در محدوده جنوبی کیش واقع است. شانس دیدن همزمان تخم گذاری و بیرون آمدن نوزادان از تخم در نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد برای گردشگران علاقه مند وجود دارد.
سایت حفاظت و مونیتورینگ لاک پشتها در ساحل جنوبی جزیره کیش واقع شده و گردشگران و ساکنین جزیره می توانند پس از هماهنگی با مرکز حفاظت و مونیتورینگ لاک پشت های دریایی در فصل یاد شده و عمدتا" در هنگام تاریکی شب، از تماشای کندن حفره و سپس تخم گذاری لاک پشت ها، خروج نوزادان از لانه و ورود آنها به آبهای خلیج فارس لذت ببرند که خاطره ای ماندگار خواهد بود.

چند توصیه برای حفظ بقاء این موجودات دوست داشتنى :

1- بهتر است از شنا کردن در اطراف آنها و یا دست زدن به آنها خوددارى کنید. 
2- از تردد در زیستگاه لاک پشتها خودداری نمایید. 
3- هنگام قایقرانی مواظب لاک پشتهایی که برای تنفس به سطح آب می آیند باشید. 
4- از ریختن زباله و پسمانده در دریا خودداری کنید .
5- به هنگام غواصی از تعقیب لاک پشتها خودداری نمایید. 
6- از دست زدن به تخم لاک پشتها و یا برداشتن آنها خودداری نمایید.

Logo

موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش از سال 1393 بعنوان بازوی اجرایی معاونت گردشگری در جهت ارتقا صنعت گردشگری کیش و کیفی نمودن جشنواره ها ، کنسرت ها و رویدادهای کیش در چهارچوب ضوابط و استانداردهای مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نموده است.

تماس با ما

موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش
جزیره کیش - میدان ساحل - بلوار ساحل (شرقی) - تالار شهر کیش
تلفن: 44422140-076
        076-44421136
        076-44420174
پست الکترونیکی: info@tourismkish.com