طرح انتقال گاز سراسری به جزیره کیش

 

با اتمام حفاری های زیر دریا، انتقال خط لوله دریایی کیش-گرزه تا عمق ۴ متر در ساحل و به طول 20 کیلومتر به عنوان بخشی از طرح انتقال گاز به نیروگاه برق کیش چهارشنبه یکم مرداد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با همت شرکت نفت و گاز پارس جنوبی، احداث خط لوله 32 اینچ با هدف انتقال گاز به نیروگاه های جزیره کیش به روش کشش لوله از ساحل "Shore pulling" بخش دریایی کیش-گرزه "بندر آفتاب" احداث و با تکمیل آن، زمینه ارسال گاز از خط هفتم سراسری به نیروگاه گازی کیش فراهم خواهد شد.

همچنین نیروگاه های جزیره کیش در حال حاضر علی رغم استفاده از گاز خط لوله سیری روزانه تا یک میلیون دویست هزار لیتر گازوییل جهت تامین آب و برق جزیره کیش استفاده می شود که با اجرا و تامین گاز از طریق این خط لوله مصرف گازوییل حذف خواهد شد.

شایان ذکر است این طرح توسط شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و شرکت مهندسی تاسیسات دریایی ایران به عنوان پیمانکار با مبلغی بالغ بر 30میلیون دلار سرمایه گذاری در حال اجراست و طبق برنامه زمان بندی شده نیروگاه کیش بهمن سال جاری به اتمام می رسد و ایران ۱۴۰۰ را از سوخت آلاینده گازوئیل مبرا می کند. هم اکنون یکصد نفر در این طرح مشغول به کار هستند.

 

Logo

موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش از سال 1393 بعنوان بازوی اجرایی معاونت گردشگری در جهت ارتقا صنعت گردشگری کیش و کیفی نمودن جشنواره ها ، کنسرت ها و رویدادهای کیش در چهارچوب ضوابط و استانداردهای مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نموده است.

تماس با ما

موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش
جزیره کیش - میدان ساحل - بلوار ساحل (شرقی) - تالار شهر کیش
تلفن: 44422140-076
        076-44421136
        076-44420174
پست الکترونیکی: info@tourismkish.com