سفر به جزیره کیش میتواند جزو خاطره ساز ترین سفرهای ممکن باشد همچنین تور کیش جزو بهترین انتخاب های ممکن برای افراد سفر کرده بوده است، تفریح و سرگرمی های بیشمار و جذابی دارا می باشد.این جزیره از بهترین مکانها برای ورزش های آبی می باشد و یکی از مهمترین علل سفر افراد به این مکان استفاده از این ورزش های آبی متنوع و هیجان انگیز است که خاطرات شاد و فراموش نشدنی را برای افراد به جا میگذارد ، از نمونه های این ورزش ها میتوان به ( غواصی و پاراسل- جت اسکی – بنانا – کیبل اسکی – فلای بورد – اسکوتر زیر دریایی – شاتل) اشاره کرد ، که در این متن به توضیح مختصری از چند ورزش میپردازیم.

غواصی در کیش:

غواصی از جمله ورزش های خوبی است که برای فراهم آوردن آن به بستر مناسب دریایی نیاز ست، بستری مملو از جلبک های مخصوص که در جنوب کشور ایران یعنی در جزیره کیش یافت میگردد ، در این مکان سایت هایی که برای غواصی تعبیه شده بودند به چند دسته تقسیم میشوند ، دسته ای برای افراد حرفه ای و دسته ی دیگر برای افراد مبتدی دلیل این تفاوت وجود باد در این منطقه و یا ناآرام بودن فضای این بخش از دریا می باشد ، غواصی ورزش آبی بسیار پرمخاطبی است که در این جزیره مورد استفاده قرار میگیرد.

کیبل اسکی:

ایران در راستای ورزش کیبل اسکی حرفی برای گفتن دارد و همچنین اولین سایت اسکی روی آب در این جزیره بنا گردیده است ؛ فضای بزرگی را برای این ورزش اختصاص داده اندبا سرعت نزدیک به ۶۵ کیلومتر همچنین قابلیت سرویس دهی برای ۱۵ نفر را داراست ، این ورزش بسیار مهیج که اکثر مخاطب آن جوانان می باشند مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

پاراسل :

اکثر افرادی که به این ورزش علاقه مند هستند را چتر بازان تشکیل داده اند ، پاراسل در ارتفاع آبهای نیلگون خلیج فارس انجام میگیرد ، به این روش که شما سوار بر چتر پاراسل میگردید و توسط یک قایق با سرعت بسیار زیادی کشیده میشوید تا اوج بگیرید ، پرواز بر روی آبهای زیبای جنوب ایران ومشاهده ی این جزیره بسیار هیجان انگیز است.

جت اسکی:

ورزش آبی جدیدی که این روزها در کشور ایران بسیار پر مخاطب واقع گرفته شده است، استفاده از جت اسکی در جزیره دارای قوانین خاصی می باشد از قبیل:

۱) برای هر خانواده ۱ جت اسکی در نظر گرفته میشود

۲)باید با مطالعه کامل قرار دادی امضا شود و تا مسیری دورتر از حد استاندارد نباید حر کت کنند همچنین باید با سرعت تعیین شده به مسیر خود ادامه دهند.

۳) اگر جت اسکی واژگون شد با رها کردن فرمان آن مجددا از قسمت عقبی آن سوار شوید در صورت رها نکردن آن ممکن است آب وارد موتور جت اسکی شود.

بنانا:

این ورزش هم بصورت دسته جمعی و تک نفره مورد استقبال قرار گرفته است اما اکثرا خانوادگی استفاده میکنند، شما با سوار شدن بر روی این تیوپ ها و کشیده شدن بر روی آب دریا با سرعت بسیار زیاد هیجان وصف ناپذیری را تجربه میکنید دلیل نام گیری این ورزش به نام بنانا که در فارسی به معنی موز است طرح قایق بادی آن می باشد.

شاتل کیش

از هیجان انگیزترین ورزش های آبی در کیش شاتل ساواری است که هم به صورت دسته جمعی و هم تک نفره امکان پذیر است. شما در این ورزش سوار یک تیوب می شوید و با قایق های تندرو با سرعت بسیار بالا بر روی سطح دریا کشیده می شوید و هیجان وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد. شاتل سواری ورزشی پر از هیجان و لذت بخش می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر قصد سوار شدن به شاتل را دارید باید ماهیچه های قوی داشته باشید تا موقع دور زدن قایق های تندرو از روی تویوب به داخل آب نیافتید.

اسکوتر زیر دریایی کیش

یکی از جدیدترین تفریحات آبی کیش اسکوتر زیردریایی است. این دستگاه امکان تجربه غواصی را برای همه افراد فراهم نموده است و بدون اینکه فرد نیازی به تجربه ی غواصی داشته باشید می توانید به راحتی از این دستگاه بدون نیاز به حمل وسایل غواصی و یا گواهینامه های مربوطه و حتی بدون بلد بودن شنا در آب استفاده می شود.

فلای بورد کیش

اگر از ارتفاع می ترسید این تفریح را انتخاب نکنید! فلای بورد یکی از ورزش های آبی است که با اتصال به یک جت اسکی شخصی بر روی هوا معلق نگه داشته می شود و با پمپاژ و فشار آب امکان مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می دهد.

کایت بوردینگ

کایت‌ بوردینگ (Kiteboarding) از تلفیق اسکی روی آب و پاراگلادینگ شکل گرفته است. در این ورزش از نیروی کشش کایت برای اسکی روی سطح آب بهره می برند. معمولا امکانات این تفریح را به کسانی ارایه می دهند که آمادگی جسمانی کافی دارند و قبلا تجربه این فعالیت و مشابه آن را داشته اند.

Logo

موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش از سال 1393 بعنوان بازوی اجرایی معاونت گردشگری در جهت ارتقا صنعت گردشگری کیش و کیفی نمودن جشنواره ها ، کنسرت ها و رویدادهای کیش در چهارچوب ضوابط و استانداردهای مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نموده است.

تماس با ما

موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش
جزیره کیش - میدان ساحل - بلوار ساحل (شرقی) - تالار شهر کیش
تلفن: 44422140-076
        076-44421136
        076-44420174
پست الکترونیکی: info@tourismkish.com